Izvestuvanje.........Obaveštenje

Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod admin » 01 Mar 2011, 22:22

Ovaa soba e nameneta za našite členovi kade ke možat da gi istaknat svojte predlozi, kritiki ili pofalbi za se ona što se slučuva na forumov.


Ovo je soba gde mogu naši članovi da predlože svoje ideje, kritike i pohvale za sve šta se desava na ovom forumu

Administrator :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Protestna poraka

Postod Ivica » 11 Mar 2011, 20:13

Forumov go posetuvam sekojdnevno i navistina mi se dopagja i na nego sum procital mnogu ubavi i korisni raboti. Megutoa, eve konkretno denes, me iziritira toa sto gledam samo postovi od nekoi si anonimusi koi imaat samo po 1 ili 2 poraki i tuka se samo da prodavaat mrezi, kapani i sl. raboti za fakanje ptici. Ne sakam da pocnuvam polemika okolu fakanjeto divi ptici, samo sakam da ja zamolam administracijata da gi razgleda ovie trgovski postovi objaveni bas vo vreme koga zapocnuva sezonata za parenje. Mislam deka site nie tuka sakame da gi zastitime divite ptici peacki. Neli??
Pozdrav do site vistinski ljubiteli na pticite!!!
p.s. inaku mislev na ovie anonimusi i vakvite poraki:


Mrezi

Postby sssn » Sun Mar 06, 2011 11:03 am
Mrezi za lov 8m x 2,5m letaci ili viseci(vertikalni).
Informacii na privatna poraka

sssn

Posts: 2
Age: 30
Joined: Sun Mar 06, 2011 11:01 am
Location: Skopje,Makedonija

* Private message

Top

* Report this post
* Reply with quote

Re: Mrezi

Postby коста_п2 » Wed Mar 09, 2011 10:11 am

sssn wrote:Mrezi za lov 8m x 2,5m letaci ili viseci(vertikalni).
Informacii na privatna poraka


pisi ja cenata na mrezite ima zainteresirani ili pisi mi na privatna poraka

коста_п2

Posts: 1
Age: 26
Joined: Wed Dec 15, 2010 4:56 am
Location: skopje

* Private message

Top

* Report this post
* Reply with quote

Re: Mrezi

New postby sssn » Fri Mar 11, 2011 4:06 am

коста_п2 wrote:

sssn wrote:Mrezi za lov 8m x 2,5m letaci ili viseci(vertikalni).
Informacii na privatna poraka


pisi ja cenata na mrezite ima zainteresirani ili pisi mi na privatna poraka



Imas privatna poraka.
Korisnikov avatar
Ivica
 
Postovi: 216
Godina: 48
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:18
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: odgovor na protestot

Postod admin » 11 Mar 2011, 23:51

Zdravo Ivica,
Na ovaa tema poveke pati sme pišuvale i sekoj ima pravo da si go iznese svoeto mislenje, jas kako administrator na forumov ušte na početokot se ogradiv od vakvi postiranja i ostaviv na samoto členstvo da izbere kako i na koja tema ke pišuva.
Verovatno si gi pročital site pravila na forumov pred da se začleniš i so niv si se složil pa si postanal člen na forumov, ona što ne e dozvoleno na forumov toa e napišano od strana na serverot koj se potrudil da seto toa go stavi vo edni pavni ramki i za toa da dobie licenca za dodeluvanje na forumi i web stranici.
Znači sve što ne e napišano kako zabraneto se smeta kako dozvoleno.
Nie site sme svedoci kakvi niski raboti se pišuvaat i zboruvaat po našite mediumi, služeejki se so razno razni kleveti i laženja pa nikoj vo državava ušte ne bil osuden za niedna avera i slično.
Zatoa i jas se odrediv da sekoj koj saka da odbere tema da pišuva vo vrska so pticite i ptičarenjeto toa može da go stori no pod uslov da gi ispoštuva pravilata za koj prethodno se složil i začlenil na forumov.
Vo konretniov slučaj licata koj pišuvaat za ona što tebe ti smeta istite tie samite se izlagaat na svoj rizik i ako treba oni ke si gi snosat sankciite ako so zakon se tie odredeni.
Nesakam da se pravi licemerie i da se javuvaat dušebrižnici a skoro site ptičari znaeme deka odgleduvaat ptici od evropskata fauna, verovatno istite ne im došle samite vo kafez, pa i da im došle treba da gi puštat vo priroda.
Jas sum prviot koj ke se složam pod najhitno da se prevzemat akcii i da se fatat na lice mesto onie ptičari koj gi fakaat tie ptici pogotovo vo ovoj period pred parenje i vo samata reproduktivna sezona.
Ivica, ti imaš možnost da otvoriš polemika so onie koj pišuvaat ona što tebe ne ti se dopaga i na niv da im go kažeš ona što go misliš, a jas sum dolžen seto toa da go ostavam na forumov pod uslov site tie postiranja da bidat na edno normalno kulturno nivo.

Pozdrav od Administratorot :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Re: odgovor na protestot

Postod Ivica » 12 Mar 2011, 00:41

admin je napisao:Zdravo Ivica,
Na ovaa tema poveke pati sme pišuvale i sekoj ima pravo da si go iznese svoeto mislenje, jas kako administrator na forumov ušte na početokot se ogradiv od vakvi postiranja i ostaviv na samoto členstvo da izbere kako i na koja tema ke pišuva.
Verovatno si gi pročital site pravila na forumov pred da se začleniš i so niv si se složil pa si postanal člen na forumov, ona što ne e dozvoleno na forumov toa e napišano od strana na serverot koj se potrudil da seto toa go stavi vo edni pavni ramki i za toa da dobie licenca za dodeluvanje na forumi i web stranici.
Znači sve što ne e napišano kako zabraneto se smeta kako dozvoleno.
Nie site sme svedoci kakvi niski raboti se pišuvaat i zboruvaat po našite mediumi, služeejki se so razno razni kleveti i laženja pa nikoj vo državava ušte ne bil osuden za niedna avera i slično.
Zatoa i jas se odrediv da sekoj koj saka da odbere tema da pišuva vo vrska so pticite i ptičarenjeto toa može da go stori no pod uslov da gi ispoštuva pravilata za koj prethodno se složil i začlenil na forumov.
Vo konretniov slučaj licata koj pišuvaat za ona što tebe ti smeta istite tie samite se izlagaat na svoj rizik i ako treba oni ke si gi snosat sankciite ako so zakon se tie odredeni.
Nesakam da se pravi licemerie i da se javuvaat dušebrižnici a skoro site ptičari znaeme deka odgleduvaat ptici od evropskata fauna, verovatno istite ne im došle samite vo kafez, pa i da im došle treba da gi puštat vo priroda.
Jas sum prviot koj ke se složam pod najhitno da se prevzemat akcii i da se fatat na lice mesto onie ptičari koj gi fakaat tie ptici pogotovo vo ovoj period pred parenje i vo samata reproduktivna sezona.
Ivica, ti imaš možnost da otvoriš polemika so onie koj pišuvaat ona što tebe ne ti se dopaga i na niv da im go kažeš ona što go misliš, a jas sum dolžen seto toa da go ostavam na forumov pod uslov site tie postiranja da bidat na edno normalno kulturno nivo.

Pozdrav od Administratorot :big_boss:


Bocka, jas sosem se soglasuvam so tebe. I za toa naglasiv vo mojot post deka ne sakam da pocnuvam polemika okolu lovenjeto na ptici. I tocno e toa deka nasite ptici ne doletale sami vo nasite kafezi. Mene samo mi zasmeta toa sto tie odredeni luge go koristat forumov samo za ostvaruvanje na nekoi trgovski zdelki. Ne se kupuva mreza za da se osvezi krvta vo svoeto jato so 1 ili 2 ptici. Postojat mnogu drugi nacini da se dojde do takvi ptici, mreza se koristi za nesto drugo.
Pozdrav do site i mojot protesten post bese so najdobra namera, pottiknat od golemata ljubov kon pticite, a koja ja poseduvame site nie tuka.
Korisnikov avatar
Ivica
 
Postovi: 216
Godina: 48
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:18
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod spire » 24 Mar 2011, 21:16

pofalbi za tie sto go sreduvaat forumot, mnogu ubava pozadina a i prednata slika so bilbilite, bravoooo :thumbup: :clap2:
spire
 
Postovi: 287
Godina: 38
Pridružio se: 08 Dec 2010, 20:03
Lokacija: skopje-dracevo

Re: Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod Ivica » 13 Sep 2011, 21:38

коста_п2 je napisao:pozdrav do tebe ivica me interesira dali toa sto go imas pisano deka nekoj(znaci jas kosta_p2)e na forumov za komercijalni celi toa pisuvas za mene ili mislis na nekoj drug (sssn) ????????????
pozdrav

Zdravo Kosta,
prvo, posle 6 meseci i ne se sekavam sto sum pisuval :D , no ne e vazno na kogo sum mislel. Toa sto sum go napisal e samo eden moj protest kon lovenjeto ptici pred sezonata na parenje, a bez namera bilo kogo da navredam ili so bilo kogo da polemiziram. Sekoj ima pravo da pisuva i oglasuva sto saka (jas, ti i bilo koj) se dodeka adminot ne resi poinaku.
Pozdrav do tebe i do site clenovi na forumov.
Korisnikov avatar
Ivica
 
Postovi: 216
Godina: 48
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:18
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod admin » 13 Sep 2011, 22:44

Administratorot mora sve da prati što se slučuva na forumot, tuka se i Moderatorite pa za sega sve e dobro vo granicite na dozvolenoto.

Pozdrav :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Re: Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod Ivica » 13 Sep 2011, 23:13

admin je napisao:Administratorot mora sve da prati što se slučuva na forumot, tuka se i Moderatorite pa za sega sve e dobro vo granicite na dozvolenoto.

Pozdrav :big_boss:

:thumbup: , :big_boss:
Korisnikov avatar
Ivica
 
Postovi: 216
Godina: 48
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:18
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod BOCKA » 03 Jan 2012, 21:47

Sakam site členovi na forumov da gi izvestam deka na 01.01. ovaa godina mobilniot telefon mi se rasipa i vo nego mi ostanaa site memorirani broevi.
Molam da mi oprostite ako na nekoj ne sum se javil ili odgovoril na pratenite poraki.
Mojte telefonski broevi ostanuvaat isti 070-340-400 i VIP pripejd kartička 078-809-839.
Ve molam ispratete mi gi vašite broevi za kontakt na privatna poruka ili na sms poraki.
Unapred blagodaram,
Bocka :thank_you:
DOBRITE LUGE SE PREPOZNAVAAT PO DOBRITE DELA
Korisnikov avatar
BOCKA
 
Postovi: 856
Godina: 76
Pridružio se: 04 Okt 2009, 11:35
Lokacija: SKOPJE

Re: Izvestuvanje.........Obaveštenje

Postod Dzonisk » 07 Jan 2012, 03:00

Jas sakav da dodadam samo uste nesto vo vrska so fakjanjeto na divi ptici i prodavanjeto na kapani mrezi i slicni raboti. Odnosno, na nitu eden drug forum kolku sto znam jas ne e dozvoleno pisuvanje i postiranje okolu fakanje na divi ptici, mozebi e toa poradi sto vo tie zemji e zabraneto so zakon i se pocituva. Za zal kaj nas nikoj ne go pocituva. Ke se slozam so Administratorot da bide slobodno otvorena temata za fakanje divi ptici no mislam deka bi bilo podobro ako ne e dozvoleno prodazbi i oglasi za prodavanje na razlicni rekviziti za fakanje na divi ptici. Barem taka e na site drugi forumi(sto neznaci deka treba i tuka da bide taka) samo sto toa e moe licno ubeduvanje i neznaci deka sum vo pravo. Taka smetam jas i se slozuvam so mislenjeto na Ivica deka nekoj clenovi se zaclenuvaat na forumov samo za da prodavaat a voopsto ne gi interesiraat pticite. Ima tolku mnogu strani na koj moze da se oglasuva i da se prodava sto mislam deka nema potreba da se prodava tuka, a sekoj sto saka da kupi znae kade moze da najde. Vo sustina i ovoj forum jas go svakam kako forum za eden vid na edukacija i zaednicka razmena na mislenja i iskustva okolu pticarstvoto a ne forum za prodavanje na mrezi, kapani i red drugi raboti. Toa e ona sto jas go mislam mislam deka i poveketo ke se slozat so mene Pozzz :)
Dzonisk
 

Sledeća

Povratak na FORUMSKA SOBA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron