Predstavuvanje

Predstavuvanje

Postod Dzonisk » 04 Dec 2011, 00:30

Zdravo na site jas sum odgleduvac na kanarinci, fauna, egzoti i bastardi. Odgleduvam sekakvi vidovi na kanarinci:
lipohrom crveni, mozaici crveni zolti ahati zolti crveni opali zolti crveni zolti lipohromci bakarci kobalti beli recesivni i uste mnogu vidovi na kanarinci. Od fauna nema sto nemam zimovki kringlovi bilbili anifli i sto uste ne. Sega nabaviv i nekoj vidovi na mutacii pa ke vidime kako ke se pokaze. Od egzoti gi imam site vidovi na mutacii na guldovi, spicamandini zebi kingovi isklucivo, srebreno kljuni, astrildi i sto uste ne. So drugi zborovi imam preku 170 naraznovidni ptici vo mojata odgleduvacnica. Ova mi e prvo clenuvanje na forumi bidejki nesakam da se eksponiram mnogu. Se nadevam deka ke se sprijatelime i ke menuvame najrazlicni mislenja. Pozzz :D
Dzonisk
 

Re: Predstavuvanje

Postod admin » 04 Dec 2011, 00:59

Dobro dojde Dzonisk ,
Mislam deka si dojden na pravo mesto, mnogu prijatno sum iznenaden od tvojot širok i golem asortiman na ptici.
Veruvam deka ke imame prilika da postaviš nekoja slika na forumov i bi posakal da zemeš aktivno učestvo vo postiranjeto na forumov.

Pozdrav od Administratorot :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Re: Predstavuvanje

Postod Ivica » 04 Dec 2011, 01:06

Dobro dojde, Dzoni.
I jas bas bi sakal da vidam nekoja slika od tvoite ptici. Od tekstot se cini deka ima sto dosta za gledanje.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
Ivica
 
Postovi: 216
Godina: 48
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:18
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Predstavuvanje

Postod @ALEKSANDAR@ » 04 Dec 2011, 15:05

Dobro dojde na forum :thumbup:
@ALEKSANDAR@
 

Re: Predstavuvanje

Postod Dzonisk » 06 Dec 2011, 03:35

Vi blagodaram na topliot precek. ke ima dosta sliki bez gajle samo sto ne sum naviknat a i nemam bas vreme da gi slikam pticite ali kako i da e ne e nikakov problem ke vidite sto sve imam i se nadevam ke vi se dopadne. Pozzzz
Dzonisk
 

Re: Predstavuvanje

Postod koki-baba » 07 Dec 2011, 19:44

Dzoniks dobro dojde :thank_you: :thank_you:
BABA
Korisnikov avatar
koki-baba
 
Postovi: 552
Godina: 46
Pridružio se: 19 Nov 2009, 02:36
Lokacija: R.Makedonija-Skopje


Povratak na PRETSTAVUVANJE..................PREDSTAVLJANJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron