Pozdrav od Skopje

Pozdrav od Skopje

Postod mitrovskiace » 23 Avg 2011, 22:17

Jas sum Aleksandar

Imam dva kanarinci
- edniot e crvno-bel lipohrom ili mozaik eden od ovie e
- drugiot e crven mozaik - bese crven sega e pomerandzesto zolt bidejki ne mu davam karotin

Isklucivo pticite gi cuvam za pesna no nekako ne mi odi.

Crveniot go imam godina ipol i koga go zemav peese no potoa pocna da se mitari i nema zapeano do denes.
Drugiot crveno-bel go zemav pred 10 dena i po nekolku dena izmetot mu stana nesto kako zelenkast i voden.
Mislam deka e do hrana zosto vednas mu dadov jajce i meka hrana-vitamini.
Sto e najdobro sega da mu dadam za da se vrati vo normalna sostojba.

Pozdrav i ne znam dali tuka treba da pisuvam za problemot so izmetot ili pak vo delot sto e za kanarinci ama se nadevam deka nema da mi zamerite.

Pozdrav i sekoe mislenje, predlog i sugestija se dobredojdeni.



Pozdrav
mitrovskiace
 
Postovi: 37
Godina: 42
Pridružio se: 18 Avg 2011, 08:37
Lokacija: Skopje

Re: Pozdrav od Skopje

Postod admin » 23 Avg 2011, 23:35

Prvo kako administrator da ti poželam dobe dojde na forumov.
Aleksandar dobro e što se prestavi kako što e i redot.
Postavenite pračanja ne e greška što gi postavi vo tvoeto prestavuvanje a jas ke se potrudam da ti dadam svoe mislenje.
Megutoa panataka site postaveni prašanja ke treba da bidat postaveni vo onaa tema kade e predvideno da se odgovori na toa prašanje.
Pticata što ti se mitari ne e nikakov problem a otkako ke se izmitari istata ke počne povtorno da pee.
Za drugata ptica koja ima zelen i tečen izmet tuka reba pod hitno da prevzemeš soodvetni merki.
Mnogo e bitno da vidiš dali izmetot ima neprijaten miris, ako e taka odma regiraj i počni da ja tretiraš pticata so lekovi.
Za da si siguren so koj lek ke ja tretiiraš pticata treba prethodno da go odneseš izmetot na analiza i tamo ke ti kažat koj lekovi da gi primeniš.
Drugata varijanta e da postaviš po opširno prašanje na forumov, odnosno kakvi se simptomite kaj pticata.
Siguren sum deka ke dobieš odgovor od poiskusnite ptičari.

Pozdrav od Administratorot :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Re: Pozdrav od Skopje

Postod admin » 07 Sep 2011, 23:54

Vlatko-VTS, želbata ke ti bide ispolneta :ban:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56


Povratak na PRETSTAVUVANJE..................PREDSTAVLJANJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost