Zdr do site

Zdr do site

Postod kircask » 04 Feb 2015, 21:08

Zdravo do site , jas sum Kirca od Skopje imam 28 godini . Obozavatel na zivotni, inace pocetnik vo pticarstvoto, pocnav da cuvam kanarinci, i golema blagodarnost do Darko koj ima dukan vo Aerodrom kaj Veroto koj mnogu mi pomaga okolu pticite. Se nadevam ovde ke zapoznaam novi prijateli koi ke mi pomognat i ke se druzime ponatamo pozdrav do site na ovoj forum.
kircask
 
Postovi: 10
Godina: 38
Pridružio se: 20 Jan 2015, 01:48
Lokacija: Skopje

Re: Zdr do site

Postod admin » 05 Feb 2015, 12:04

Dobro dojde kircask, se nadevam na dobro druzenje I kako na pocetnik ti stoime na raspolozenie da ti pomogneme za se sto treba . Slobodno postavuvaj prasanja na koj sigurno ke dobivas odgovori.

Pozdrav od Administratorot :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Re: Zdr do site

Postod sportlive » 07 Feb 2015, 01:32

Kirca te pozdravuvam i ti posakuvam mnogu uspeh vo pticarstvoto...
sportlive
 
Postovi: 47
Godina: 55
Pridružio se: 25 Nov 2013, 02:31
Lokacija: makedonija-stip

Re: Zdr do site

Postod kircask » 09 Feb 2015, 08:54

Vi blagodaram na site , kolegi za pozdravot, pa kako pocetnik denes mi se rodi i prvoto pilence koe me napravi mnogu sreken go znaete site toa custvo, edno prasanje ako moze. Prviot den im dadov meko CD so tvrdo rendano jajce , so istoto da prodolzam i narednite denovi pozz, i dali mozam da go pothranuvam pileto so raka ili da se ostavi na majcinski instikt.
kircask
 
Postovi: 10
Godina: 38
Pridružio se: 20 Jan 2015, 01:48
Lokacija: Skopje

Re: Zdr do site

Postod sportlive » 09 Feb 2015, 20:05

pozdrav
Cestitki za prvoto kanarince pa neka se mnozat sto e mozno poveke. Drugar za kanarincite postoi tema i tamu mozes da postavis tema i prasanja pa se nadevam ke dobies odgovori za se sto te interesira. Citaj na forumot za poveke temi i mnogu raboti ke ti bidat pojasni. Poiskusnite pticari velat prvite 5 dena se najbitni za mladite ptici i treba roditelite da gi hranat a za prehranuvanje edinstveno ako tie slabo ili voopsto ne gi hranat. Sega e mnogu ladno vremeto pa edinstven problem na malite ke pretstavuva ladnoto vreme. Procitaj vo temata za kanarincite kakva hrana da dobivaat kanarincite roditeli koga hranat mali ili slusni se so nekoj iskusen pricar da te poduci malku.
:drinks:
sportlive
 
Postovi: 47
Godina: 55
Pridružio se: 25 Nov 2013, 02:31
Lokacija: makedonija-stip


Povratak na PRETSTAVUVANJE..................PREDSTAVLJANJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron