Zdravo Drugari pticari

Zdravo Drugari pticari

Postod Димитар Ск.Славејар. » 23 Okt 2013, 22:02

Izvini Administratore za mojata neaktivnost i slaba posvetenost okolu forumov...
Jas sum Dimitar od Skopje, odgleduvac na kanarinci so nametnata pesna na slavej, kolku toa e vozmozno ipak slavejot e carot na pesnata, a nie slavujardziive si pravime cigansko veselje so kanarincive... Seriozno se zanimavam so slavujari veke 3ta godina, nemozam da se pofalam so seriozen uspeh no makotrpno i nesebicno rabotam. Ovaa godina imam ubavi ptici, takmicenjeto vo pesna e za nekoj mesec ipol sega pocnuvam so trening pa se nadevam pred se pticite da mi zapejat pred sudija a sto ke ispejat toa ke vidime... Lani pojacav krv so 5 strasno dobri ptici od Karajovic, Rade Jovanovic i dva maski od Vlado Adzievski no za zal ne uspejav da gi sparam poveketo do niv pa izvadiv od tie ptiici samo 2 maski i edna zenka... Se nadevam deka 2014ta ke bide poberiketna na sekoe pole okolu pticite...
Gi pokanuvam site odgleduvaci i ljubiteli pred se na slavujarite da pomint da slusnat sto sum naucil, ili da povelat vo Tefejuz sekoj cetvrtok od 19h na ubavo druzenje i steknuvanje novi iskustva...
Pozdrav Dimitar
Димитар Ск.Славејар.
 
Postovi: 3
Godina: 38
Pridružio se: 08 Maj 2013, 13:37
Lokacija: Skopje

Povratak na PRETSTAVUVANJE..................PREDSTAVLJANJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron