Zdravo zdravo

Zdravo zdravo

Postod Dufta. » 17 Okt 2013, 22:19

Ajde da ne me kara administratorot da se pretstavam. Jas sum Mile-Dufta od struga sum, od rano detstvo cuvam kanarinci a od skoro vreme se nasocuvam kon odgleduvanje srpski slavujari forumov go koristam preku razgleduvanje na tugi iskustva ne postiram mnogu osven raboti koi momentalno me interesiraat ali stom se takvi pravilata ke me citate pocesto makar sto moeto iskusvo e skromno se okulu odgleduvanjeto so pticite dosega ne sum se natprevaruval moite dosega izvedeni ptici ne se prstenuvani zdravie boze so slavujarite planiram da go pravam toa pa da se gledame i odmeruvame e sega posto pocnav bi sakal da znam koj od ovdesnite clenovi cuva srpski slavujari da iskontaktirame vo plan sum da nabavam uste eden ili dva para od ovie ptici pa da go kompletiram maticnoto jato pozdrav do site!!!!
Korisnikov avatar
Dufta.
 
Postovi: 6
Godina: 36
Pridružio se: 08 Maj 2012, 23:03
Lokacija: struga

Re: Zdravo zdravo

Postod admin » 17 Okt 2013, 23:02

Zdravo Dufta,

Jas kako Administrator sakam forumov da bide po aktiven a so toa da doprineseme vo razvojot na ornitologijata.
Znači ljutenje nema ;)

Što se odnesuva do slavujari jas imav do pred dve godini I možam da te preporačam da se obratiš na ovoj telefon 070-400-269 koj kupi od moeto leglo I sega ima po golema količina na izvedeni slavujari.
Slobodno kaži deka se javuvaš po moja preporaka.

Pozdrav od Administratorot :big_boss:
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56

Re: Zdravo zdravo

Postod saso78 » 17 Okt 2013, 23:07

Pozdrav Dufta i dobredojde na forumov.
Slavujari ima vo Gostivar na rasprodazba i skapo plateni od Srbija sega mislam i po poniska cena,ako si zainteresiran pisi na PP,pa da ti najdam broj.
ZASEKOGAS TRNAN
Korisnikov avatar
saso78
 
Postovi: 626
Godina: 45
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:20
Lokacija: MAKEDONIJA

Re: Zdravo zdravo

Postod koki-baba » 20 Okt 2013, 00:05

Dobro dojdovte vrapcarista :thank_you:
BABA
Korisnikov avatar
koki-baba
 
Postovi: 552
Godina: 46
Pridružio se: 19 Nov 2009, 02:36
Lokacija: R.Makedonija-Skopje


Povratak na PRETSTAVUVANJE..................PREDSTAVLJANJE

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju