neprijatna slucka

Re: neprijatna slucka

Postod Selec. » 10 Avg 2012, 21:46

Bidi sreken i so toa sto si pominal trebalo POLICIJATA eden zdrav cotek da ti udrat pa ne znaes deka e strogo zabranet lov na TRNANI samo znaete da navreduvate deka samo prilepcani lovat i vie ne sti bile cveke za mirisanje i vie ste bile unistuvaci. :sramota::o
Korisnikov avatar
Selec.
 
Postovi: 6
Godina: 41
Pridružio se: 04 Mar 2012, 00:18
Lokacija: prilep

Re: neprijatna slucka

Postod spire » 10 Avg 2012, 21:57

jas mislam deka vo red e ako se fatat 2-3 ili max 5 za kejf za skoluvanje a ne kako nekoj sto faka po 100 pa posle saka da se zbogati i gi prodava, jas tie gi osuduvam a toj sto faka za kejf mislam deka e vo red
spire
 
Postovi: 287
Godina: 38
Pridružio se: 08 Dec 2010, 20:03
Lokacija: skopje-dracevo

Re: neprijatna slucka

Postod vlatko_lale » 12 Avg 2012, 16:52

abe dodeka vie ovde vadite oci koj fakal kolku fakal drugi javno gi prodavaat i oko ne im trepnuva eve vi link pa uverete se http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=394209 ovoj treba da se obesi pozzz
Korisnikov avatar
vlatko_lale
 
Postovi: 77
Godina: 41
Pridružio se: 29 Nov 2009, 21:51
Lokacija: skopje

Re: neprijatna slucka

Postod vule » 12 Avg 2012, 20:32

Linkot e ok zatoa treba inspekciite da si ja srabotat taa rabota deckovo ubavo ostavil tel. broevi i mnogu lesno moze da se najde ama nema koj da ja potegne rabotava.Iskreno mene mnogu me zagrizuva drasticno namalen broj na ptici peaci toa go gledam skoro vo site gradovi vo makedonija. Ce dadam primer pred dve godini vo Dojran imase premnogu stiglici parovi i mladi pilinja sega iskreno imam videno dva do cetiri para no mladi pilinja vidov samo tri a toa neli e premalku sto mislite vie kolegi pticari. Ovie informacii ne se od dva tri ili 10 dena Tuka sum celo leto. pozdrav i ce gi pocituvam pravite pticari koi vedat ptici peaci fauna.
Korisnikov avatar
vule
 
Postovi: 213
Godina: 48
Pridružio se: 18 Nov 2010, 11:39
Lokacija: kumanovo

Re: neprijatna slucka

Postod Nenad » 12 Avg 2012, 21:58

Selec je napisao:Bidi sreken i so toa sto si pominal trebalo POLICIJATA eden zdrav cotek da ti udrat pa ne znaes deka e strogo zabranet lov na TRNANI samo znaete da navreduvate deka samo prilepcani lovat i vie ne sti bile cveke za mirisanje i vie ste bile unistuvaci. :sramota::o


More da ne se naselile prilepcani vo skopje po se izgleda taka ke bide.Cela provincija go okupira Skopje.
Korisnikov avatar
Nenad
 
Postovi: 230
Godina: 44
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:36
Lokacija: MACEDONIA SKOPJE AERODROM

Re: neprijatna slucka

Postod Nenad » 27 Avg 2012, 14:16

Da ne si lovel na negov teren,vo dupkata kaj kvantaski.Podaleku od tamu pak ke te vidi.
Korisnikov avatar
Nenad
 
Postovi: 230
Godina: 44
Pridružio se: 04 Okt 2009, 02:36
Lokacija: MACEDONIA SKOPJE AERODROM

Re: neprijatna slucka

Postod Димитар Ск.Славејар. » 28 Okt 2013, 01:36

Deka ne vo red da se fakaat divi ptici ne e, toa e neosporen fakt bez razlika koj kolku faka, zamislete site da fatime po 1 ptica dali ke ostane nesto vo prirodata, celta e da se izvadi vo zarobenistvo a ne od pritrodata... Imase ubava ideja od Slavej Skopje, da se stavi kraj na ovaa arogancija od lugevo prema prirodata ama toa nekako slabo proga... Mora da se stavi kraj koj fakal fakal od sega nataka nesmee nikoj i KRAJ nema sto da se osuduvame ili ne, a ako ima nekoj dokaz protiv toj so sukanicite slobodno prilozi ke si se napravi uvid i toj ke si snosi odgovornosti i posledici, vaka nisto!!!
Димитар Ск.Славејар.
 
Postovi: 3
Godina: 38
Pridružio se: 08 Maj 2013, 13:37
Lokacija: Skopje

Re: neprijatna slucka

Postod admin » 28 Okt 2013, 08:50

Zdravo Dimitar,
Na ovaa tema poveke e pisuvano i ne e loso da gi procitas site razmisluvanja vo toj pravec.
Predi poveke godini jas pokrenav edna inicijativa da formiram edno zdruzenie so kokreten nziv ZDRZENIE ZA ZASTITA NA PTICITE OD FAUNATA NA EVROPA i sto se sluci ...... odma ovaa inicijativa ja o karakteriziraa kako osnivanje na paralelo drustvo vo Skopje odnosno na drustvoto Slavej.
Da ironijata bide po golema pokasno razbrav deka tie lovokradci kako jas si gi narekuvam od ulovenite divi ptici ptici poklonuvaat na nekoj aktivni pticari a za vozvrat prekutno dobivaat soglasnost da ne bidat identifikuvani kako lovokradci.
I na krajot jas imav licen kontakt co pticar koj bil vo lov so kolega pticar koj na site forumi trubi kako treba da se prevzemat drasticni merki protiv lovokradcite a toj od ulovenite javrii 12komaxada odvoil za sebe.
Jas sum prvo od takvite demagozi da se pocne, zasto nikoj ne saka da postavi klipovi na you tube i pokaze kako toj izvduva PFE pa posle toa da se deklarira kako neprijatel protiv lovokdxcite.
Na ovaa tema imam uste mnogu da pisuvam, no podobro e da se vidi kako i ostanatite clenovi razmisluvaat i kakvi predlozi ke predlozat.
Pozdrav Bocka
Korisnikov avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 727
Pridružio se: 29 Sep 2009, 03:56


Povratak na FORUMSKA SOBA

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron